pühapäev, 12. juuni 2016

Viimane päev Madagaskaril. Kokkuvõte.


 

Siin sõitsin ringi sellise Peugeot´iga, juht Jean Luc, kes oli minu abiliseks neli päeva - loomulikult kokkulepitud summa eest. Iga jumala päev ta mainis, kui odavalt ma ikka tema teenuse sain, et muidu on hind peaaegu kaks korda kõrgem.
 
Maisitõlvikute ja purustatud maisimassi müüjad maantee ääres
Sellise autoga liikusin ringi Madagaskaril
Täna käisime leemureid vaatamas ühes väikses rahvuspargis, kus leemurid elasid jälle vabalt looduses, kuid olid inimestega nii ära harjunud, et ei jooksnud minema. Panen siia üles terve rea videoid leemuritest. Head vaatamist. Video 1. Video 2. Video 3.
 
Kui tagasi sõitsime, siis sõin kohaliku lõuna, milleks oli tee äärest ostetud hautatud mais, mis oli purustatud ja pakedatud maisitõlviku kattelehe sisse. Väga maitsev oli. Mingi hulk tädisid pottidega lihtsalt istusid tee ääres ja vaaritasid ja möödasõitjad pidasid kinni ja ostsid. Tasub teilgi proovida, kui Madagaskarile juhtute. Panen söömise video ka siia üles. Muide, selline lõuna maksis 30 eurosenti, sest ma võtsin kaks portsu - nii maitsev oli. Siin söömise video. Selle isuka videoga ma lõpetan blogimise Madagaskarilt. Järgneb kokkuvõte.


 

Soovitused Madagaskarile reisijatele:

 
* Kaardimaksed on võimalikud vaid üksikutes hotellides. Sularaha saab vahetada nii lennuväljal, hotellis, pangas ja ka tänaval (must turg). Kursid on parimad tänaval, siis lennuväljal ja lõpuks kõige tagasihoidlikumad hotellis.. Hetkel kõikusid need 3500-3625 ariary´t/euro vahel. Märkimisväärne oli, et dollar on Madagaskaril nõrk 200-3180 ariarit/dollar. Seega on kurss umbes 5% kehvem kui euro/dollari kurss meil.

* Kontollige iga arvet. Hotellist check-out tehes sain arve, mis oli üle 30% võrra (ca 100 eurot) kallim broneeritust. Loomulikult otsisin välja broneeringu ja näitasin ette. Mille peale hotellitöötaja vabandas ja trükkis uue arve välja. Kuna nii kiiresti asi muudeti, siis ma arvan, et see oli tahtlik eksimus. Ja veel - tasuge alati kohalikus valuutas, sest muidu arvestavad hotellid oma kehva vahetuskurssi ja te kaotate rahas.

* GPS kaadid kas ei tööta või on eksitavad. Navigeerimine häiritud. Filmist Autod: "Meile ei ole vaja kaarti, meil on GPS" -  Madagaskaril ei kehti. Võtke ja ostke üks hea kaart nii linnast kui riigist.

* Heades hotellides on internet, kuid mujal väga harva. Kui linnadest välja sõita, muutub ka mobiililevi vahelduvaks - kord on, kord pole.

* Liiklusolud on väga keerulised. Ei soovita kellelgi Madagaskaril ise autot rentida/juhtida. Teed on auklikud, kurvilised ja ohtlikud.

* Baobab´id on ainult Madagaskari lääneservas, kuhu on Antananarivost üle 10 tunni sõitu (üks ots). Lennuliiklus sinna kallis ja ebastabiilne.

* Antananarivo loomaaed pole koht, mida tasub külastad, kuid tasub külastada arvukaid rahvusparke, mis on väga erilise fauna ja flooraga. Rahvusparkidesse jõudmine omal käel on aga raskendatud, sest ühistranspordist eksisteerivad ainult ülerahvastatud bussid. Vahemaad Madagaskaril on pikad.

* Igal pool saab kaubelda. Turul on turistihind tavaliselt 2-4 korda kõrgem lõpphinnast. Varimajandus lokkab ja mitteametlikult saab kõike osta. Kauplemisel varuge kannatust.

* Vaatamata väga madalale elatustasemele on Madagaskar kallis reisisihtkoht. Turistidele on teenused tehtud kalliks. Kuid kui olete koos kohalikuga, siis saab odavamalt osta.

* Inglise keelt räägitakse Madagaskaril vähe ja halvasti, vaatamata sellele, et see on kuulutatud ametlikuks riigikeeleks. Põhikeeleks on prantsuse- ja malagassi keeled.

* Politsi ja sõjaväelastega mehitatud kontrollpunkte on iga natukese aja tagant (maanteel ca iga 20 kilomeetri tagant). Kontrollitakse dokumente ja veetavat kaupa. Politsei on korrupeerunud ja üritab iga asja eest trahvida. Esineb ka libapolitseinikke (mina ei kohanud, kuid räägitakse).

* Ärge tehke mingil juhul õhtul hotelliakent lahti, sest sisse lendab hulgaliselt igasuguseid putukaid.

* Malagassid ei tunne häbi oma keha pärast. Jõe ääres võib päise päeava ajal näha end pesevaid alasti mehi ja naisi. See on seal loomulik protsess.

* Inimesed on sõbralikud, kuid tüütud. Kõik tahavad midagi müüa ja seda võimalikult kallilt. Samas peetakse kokkulepetest kinni ja kaup on enamasti normaalne. Vargusi ja otseseid petmisi esineb, kuid harva. Kohalikud taunivad selliseid tegevusi - kuid äri on äri ja kui oled ostnud halva kvaliteediga asja liiga kallilt, siis saad vaid iseennast süüdistada, see pole kohalike mõttes petmine.

* Madagaskari piim on täiesti joodav ja vähemalt minu ainevahetusele mõjus positiivselt.

Homme hakkan lendama Rio de Janeiro poole, seega pole minult oodata postitusi enne teisipäeva õhtut ehk Eestis on siis juba kolmapäeva hommik. Kolmapäev on siis 15.juuni - päev millele ongi minu reis pühendatud.  Kui keegi soovib mulle sünnipäevale tulla, siis ootan teid Rio de Janeiros hotellis OK http://www.hotelok.com.br/EN/home.html kolmapäeva õhtul kell 20.00 õhtul (kohaliku aja järgi). Oma tulekust saab teada anda FB-s sõnumiga. Kes aga sünnipäevale tulla ei saa..., kuid soovib mulle kingituse teha, siis minu konto number on EE881010010005566011 Kalle Pilt . Kõik kingitused teevad mulle rõõmu !

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar