neljapäev, 2. juuni 2016

Valge tiiger ja teised loomad

 

Carpa aegagrus hircus

Valge Bengali tiiger
Loomaaed oli ootustest oluliselt väiksem. Arvasin, et Ühendemiraadid on selline rikas riik, et loomaaed on ka oi oi kui suur, kuid polnudki. Oli täitsa tavaline, oluliselt väiksem näiteks kui Tallinna loomaaed, kuid huvitavaid loomi ikka oli. Kõigepealt leidsin ühe suurte kõrvadega kitse (Capra aegagrus hircus), polnud sellist veel näinud. Siis oli seal hulgaliselt taimetoidulisi ja lihatoidulisi loomi, linde ja kalu, madusid ja sisalikke. Kuid neid kõiki olin juba maailma loomaaedades näinud. Siis aga leidsin tõeliselt huvitava looma - valge Bengali tiigri. Tegin kohe temast filmi (Youtube) ja klõpsutasin fotosid ka. Kahjuks läbi klaasi ei saanud kvaliteet kõige parem. Lõpuks vaatasin tiigriga tükk aega tõtt - mina võitsin, tema pööras esimesena pea ära. Edasi läksin kaelkirjakuid ja sebrasid toitma. Ostsin mingi pehme heina kimbukese ja söötsin neile kõik ära. Tundus, et nad olid tänulikud. Ka seda on võimalik Youtubes vaadata. Nagu ikka tegin palju fotosid kaladest ja filme madudest, kuid ei hakka teid nendega koormama. Usun, et olete ise ka loomaaias käinud ja igasugu olevusi näinud.


 
Kui loomaaias käidud, siis sõitsin Abu Dhabisse, sest nagu selgus, polnudki minu hotell Abu Dhabis, vaid hoopis Yas Islandil. Kuna lubasin külmkapimagneteid osta, siis oli asja ka poodi. Parkisin auto ära ja hakkasin poe poole kõndima. Siis mõistsin, et ei tasu ikka sellise kuumusega kivisillutisel kõndides nahktallaga kingi jalga panna. Jalatallad olid nagu tules ja vasaku kanna juures hakkas väike valu tekkima. Seega marssisin kõigepealt kingapoodi Bazaar (ei hakka araabiakeelset nime siia panema) ja valisin endale õhulisel kummitallal rihmikud. Puma firma omad ja maksid alla 20 euro. Panin need kohe jalga ja ... oli kui õnnis tunne oli kõndida. Siit moraal - ära võta lõunamaadesse kaasa nahktallal kingi, nendega ei saa kõndida ! Külmkapimagneti ostsin ka.
 
Abu Dhabi kesklinna arhitektuur, nagu ka Dubai oma, on muljetavaldav. Iga pilvelõhkuja on omamoodi vaatamisväärsus ja kuidagi on nad kokku sobitatud väikeste mozeedega. Panen mõned fotod ka üles. Kui hakkasin tagasi sõitma, siis avastasin, et kütuse varud on kahanenud olematuks ja läksin tanklasse. Ja mis ma nägin, tanklas oli järjekord ja seda ona paarkümmend autot. Eks ma siis ootasin kannatlikult ära oma järjekorra. Kui jõudsin tankimisautomaadi juurde siis tuli kohe sõbralik mees ja küsis: "kas täis?" mina loomulikult vastu, et täis. Olin maha sõitnud 540 kilomeetriga 35 liitrit kütust, pole paha, sest kondinsioneer kogu aeg töötas. Mis aga kõige suurem üllatus, kütuseliiter maksis 0,43 eurot. Super, sellise hinna eest võib sõita rohkemgi veel. 
 
Eile õhtul avastasin, et meie hotell on kohe Formel 1 Abu Dhabi raja Yas Marina Circuit kõrval. Käisin seda uudistamas, oli teine ikka kolosaalne rajatis. Täna plaanin minna õhtust linna vaatama, seekord Abu Dhabi õhtumelu. Eks homme siis kirjutan sellest ja teen ka kokkuvõtte Araabia Ühendemiraatidest, sest homme õhtul lendan Johannesburgi. Lõpetuseks foto minu neljarattalisest abilisest. Taga valge maastur, toonitud klaasidega. 
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar