pühapäev, 3. juuli 2022

Ettevalmistused Horvaatia - Slovakkia autoreisiks

     Sellel suvel otsustasime minna Horvaatiasse ... autoga ... tegelikult oli see mõte juba eelmisel aastal, kuid siis tõmbas karm koroona meie plaanidele kriipsu. Nüüd ehk pole nii karm olukord. Loodan, et reis saab tõrgeteta teoks. Kõigepealt planeerimisest. Olen oma reisimiste jooksul leidnud, et planeerimisest sõltub suures osas reisi õnnestumine. Loomulikult on veel ka igasugu ettearvamatuid faktoreid, kuid neid tuleb nagunii ette. Seekord aitas meil reisi kavandada endise tantsurühmakaaslase Andruse korduvad kogemused autoga Horvaatiasse sõitmisel. Tema saadetud kirjeldusest saime välja noppida nii ilusad kohad külastamiseks kui ka paika panna võimaliku marsruudi. Paljud tema saadetud lingid olid küll juba maas, kuid kohanimed ja ilusad kirjeldused ikka alles. Igatahes, aitäh Andrus!

    Niisiis alustasin planeerimist esialgse sõidutrajektoori ning peatuskohtade määratlusega. Selleks on googlemaps igati asjakohane programm. Kuni Tšehhi-Austriani panin pikad sõidupäevad (ikka kuni 600 km päevas) ja edasi hakkasin juba mitmepäevaseid peatusi planeerima. Mõte on selles, et kui kusagil pesitseda, siis saab selle ümbruses 50-100 km raadiuses igapäevaselt liikuda ja puhkust nautida. Pärast sõidutrajektoori tuli appi booking.com portaal, mille põhjal sain paika ööbimised. Tegelikult oli ikka paras töö leida ilusa koha peal normaalsete ruumidega ning konditsioneeriga ruumid. Päris mitu korda tuli muuta nii teekonda kui ka majutuskohta. Abikaasa oli selle juures ka ametis, et tema soovid saaks arvestatud. Kui lõpuks sai suure vaevaga paika nii teekond kui majutused. Kusjuures ... kaks majutuskohta andsid kuu aega pärast broneerimist teada, et nad ikka ei saa meid majutada ... prrrrr ... see oli külm dušš. Tuli uuesti asi läbi mõelda ja nüüd tahtsid majutusasutused juba kohest tasumist. Pole kellelegi kaevata ka ... kirjutasin bookingusse kaebekirja, kuid ega sellest mingit tolku pole. Hetkeks pole rohkem äraütlemisi tulnud ... kuid raha on teisedki majutusautused kaardilt juba endale võtnud ...

    Kuna oli näha, et sellise autoreisi ajal võib juhtuda mis iganes tõrkeid (näiteks nagu eelmises lõigus toodud majutuste tühistamisega) ja osad majutusasutused said kontolt raha juba kätte, siis otsustasin sõlmida reisitõrkekindlustuse. Küsisin mitmelt ettevõttelt pakkumusi ning jäin lõpuks Salva juurde, kes tegi reisitõrkekindlustuse ja tervisekindlustuse kõigile kaasreisijatele. Maksis see umbes 5% reisi maksumusest, kuid saab vähemalt rahulikult puhata ... ei pea kogu aeg mõtlema, et mis saab siis kui .... Kindluse mõttes lasen autole ka hoolduse ära teha ja veermiku üle vaadata. Ikka üle 5000 km tuleb läbida ning võõral maal pole teenindust kerge leida. Tõsi ... Volvol on ülemaailmne kliendiabi. Selle numbri panin endale kohe telefoni kirja. 

    Te nüüd olete lugedes juba mõelnud, et Horvaatia reis ja Horvaatia reis, kuid kust see Slovakkia juurde tuli?! Aga tuli selle pärast, et vanem poeg, kõva judokas, läheb juuli lõpus Slovakkiasse Banska Bystrica´sse Euroopa Noorte Olümpiafestivalile Eestit esindama. Panen siia selle võistluse lingi ... EYOF ... et saaksite soovi korral uurida, millega tegemist. No ja mina siis muutsin reisi nii, et saaks minna vaatama, kuidas poisil seal läheb. Olen nii palju kui võimalik käinud koos temaga võistlustel. Elamused missugused.

Krka rahvuspark
    Selleks, et postitus liiga kuiv ei tuleks, panen mõned internetist saadud fotod juurde, et oleks teada, mida oodata. 

    Esimese elamuste postituse plaanin teha Horvaatiast, sest mis ma seda sõidujuttu ikka kirjutan. Panin autole pardakaamera, et oleks hea erilisi sõiduvideosid postitada ... kui midagi huvitavat on. Kui jäädvustamisest juttu, siis drooni võtan kaasa ... kuid tuleb uurida, kuidas külastatavates riikides drooni lennutamisega seadused on ... võibolla ei tohigi ... Kuid eks varsti siis näeb, kuidas reis kulgema hakkab. Seniks aga kena suve.

    

Tatra mäed SlovakkiasKommentaare ei ole:

Postita kommentaar