laupäev, 11. märts 2023

Teele, teele kurekesed ... kus Himaalaja.

     Nagu olen juba maininud lendan järgmine nädal Nepaali.. Eesmärke sellel reisil on mitmeid ... kõigepealt tahan kohtuda kohaliku reisikorraldajaga, et arutada võimalusi 2026 Kailash kora ärategemiseks ...  siis on plaan taas kord otsida kolme kilomeetri kõrguselt looduses kasvavat majavammi ... väike matk mägedes on ka plaanis, mis võiks olla samuti ettevalmistus Kailash koraks, proovin seal vaikivat mõtlust matkamise tingimustes ... ja kõige lõpuks naudin reisimist ja mägesid. Olen juba käinud nii Nepaalis kui Tiibetis ja matkanud mägedes (sellest võite siin lugeda), kuid seekord on seltskond pisut suurem ja eesmärgid teised. Kusjuures vaadates Poon Hilli piirkonna fotosid siis tuleb natuke teistsugune matk kui varasemad. 


Reisikorraldajal on kava paigas ... seekord lähen väikse grupiga Janno ja Siret Seedri korraldamisel... eks näis, kuidas nad mind seekord taluda suudavad... ma pole jätkuvalt eriline grupireisija, kuid vahepeal on hea harjutada teistega arvestamist.

Panen olulisemad pidepunktid kavast siia kirja:

 • välja lendame Türgi õhuliinidega neljapäeva so 16.märtsi õhtul 
 • nädalavahetusel ja järgmise alguses väisame erinevaid kohti Kathmandu´s, Patani´s, Bhaktapur´is ja Namo Buddha piirkonnas. Põhiliselt külastame budistlikke pühakodasid. Ma ise plaanin keskenduda kohaliku elu vaatlemisele ... loodetavasti saan vahel grupist irduda ja kolada pisut ka templitest kaugemal. UNESCO märgitud vaatamisväärsused on kindlasti väga kenad, kuid mind huvitab tavaline elu rohkem.
 • Kolmapäeval oleme juba Pokhara´s ja teeme ettevalmistusi nelja päevaseks matkaks mägedes. Nagu ma tutvustustest aru sain, kulgeb tee mööda kohalikke mägiteid ja -treppe. See mulle väga sobib, sest siis saab kõige rohkem kohalikku elu vaadelda. Võtan kaasa drooni, et teha kõrgelt vaadatud fotosid läbitud piirkondadest ... ei julge lubada, et see õnnestub, kuid proovima peab. Matka tipphetk on Poon Hill (3210 m merepinnast), kuid ... kuna see on muutunud üldiseks turismiobjektiks, siis ... ega ma vist väga sinna ei igatsegi ... kuid lähen ikka. Ja selle matkaga saabki nädal läbi.
 • Esmaspäeval, so siis 27.märts, on lubatud meile jooga retriit´i ... tuletasin vikipedias meelde, mis retriit täpselt tähendas (link). Jah. Osalen selles, kuigi eks see ole pigem show kui tegelik mõtluse ja süvenemise hetk. Käisin just Märt Läänemetsa korraldatud mõtluslaagris Viljandimaal ja kardan, et need kaks üritust pole võrreldavadki ... selleks, et iseendaga olla ei pea kaugele maale sõitma. Eks näis ... võibolla ma eksin ...
  Üks maal eelmisest Himaalaja reisist

 • Siis tuleb mulle huvitav osa ... Chitwan´i rahvuspark, mis on Aasia üks paremini säilinud kaitsealasid. 932 ruutkilomeetrit. Krügeriga Lõuna-Aafrikas (18989 m2) pole see suuruselt võrreldav, kuid kindlasti on see omapärane elamus. Loodan väga näha seda, et loomad elavad sama vabalt kui Krügeris. Kardan, et seal mul drooni lennutada ei lubata ...
 • Ja siis sõidame tagasi Kathmandu´sse, oleme hetke seal, tagasilennu ajal päevakese Istanbulis ja 02.aprilli õhtul peaks tagasi Tallinna jõudma... plaanipäraselt.

Selline reis on siis plaanis. Kindlasti kirjutan reisi jooksul ka mõned blogipostitused koos rohke fotomaterjaliga. Internetti seal igal pool pole, seega postitused saavad olema kaootilised. Tunni aja pärast algab reisieelne infotund ... eks näis, mis seal huvitavat räägitakse. Kaks üllatuspommi on juba lõhkenud ... esimene uudis tuli nädal tagasi, kui sain teada, et reis läheb päeva pikemaks, kuna Turkish Airline´s muutis lende (saime juurde Istanbuli päeva) ... teine aga eile, kui selgus, et Nepaal kavatseb kontrollida Covid vaktsineerimist. Õnneks kehtib ka paari aasta vanune vaktsineerimispass ... vist.

Järgmine blogipostitus tuleb ... millalgi nädala lõpus. Kuid ma loodan, et sõit kulgeb nii tavapäraselt, et sellest polegi midagi kirjutada ... 


1 kommentaar:

 1. Lõpuks jõudsin ka Sinu blogini...loodan, et tuleb vahva reis!! (kohe viib end kurssi senisega)

  VastaKustuta