reede, 8. juuli 2016

Nepaal - Kathmandu

 
 
Kõige suurem üllatus siia jõudes oli ajaerinevus. Nimelt pole Nepaali aeg mitte tunnilise erinevusega teistest ajavöönditest, isegi mitte pooletunnilise erinevusega, vaid hoopis 15 minutilise erinevusega. Ehk kui Eestis on praegu kell 6.25, siis Nepaalis 9.10. Pole sellist asja veel oma reisimiste jooksul näinud, et ajavöönd pole tunni ega pooletunniste tsüklitega.
 
Prussakas hotelli põrandal
Järgmiseks üllatuseks oli prussakas (video), keda ma hotelli põrandal nägin. Kui ma mõtlesin enne reisi, et sellised prussakad on Madagaskaril, siis nääd selgus, et hoopis Nepaalis. Panin mobiiltelefoni kõrvale, et tema suurist õigesti näidata. Õhtul vaatan toa korralikult üle, et mitte öösel halva üllatuse osaliseks saada. Muide, neid polnud mitte üks - hiljem märkasin veel ühte. Mõelge, kui selline ronib öösel su ihul ... ööök. Samas on vaated hotelli katuselt fantastilised. Täna on mäed pilvedes, kuid mõned tipud ikka paistavad välja.
Pilvedes mäed

Inimesed on Nepaalis sõbralikud ja abivalmid. Täna pidasin oma kaks tundi ühe härrasmehega läbirääkimisi järgmine neljapäeva sõitude osas ja vaatamata tulistele vaidlustele jõudsime sõbralikule kokkuleppele. Homme hommikul sõidan mägedesse ja olen sealt tagasi alles päev enne väljasõitu. Kindlasti on ka seal kohati internet olemas, kuid ei usu, et mul jääb väga aega internetis istuda.
 Kahjuks ei täitu minu unistus minna 5000 m peale, kuid tundub, et uue kõrguse rekordi ma Himaalajas siiski püstitan. Kuid ehk see polegi esmärk, pigem tahaks mägedes ronida ja ilusaid vaateid nautida. Minuga tuleb seekord kaasa ka "giid", sest üksinda on sellistes mägedes liiga ohtlik ronida. Loodan, et ta pole liiga pealetükkiv oma marsuudivalikutega. Vähemalt on nüüd inimene, kes fotosid teeb kus ka mina peal olen.

Kathmandu linnapilt on sellele piirkonnale omane - kitsad rahvarohked tänavad ja tihe liiklus. Kauplejaid on palju ja eks pakkumine on aktiivne, kuid mitte ebameeldiv. Enamus müüjatest oskab inglise keelt ja suhtlus (loe kauplemine) laabus. Ostsin endale ühe maali Hinaalajast. Mälestuseks.

Ka tervis on nüüd juba pisut parem. Mitte korras, kuid vähemalt ei vaeva enam nii kõvasti ja mingi toit jäi juba sisse ka. Õhtul söön veel kõvasti riisi ja mune, et homme jõuaks mägedes matkata. Kindlasti pean joogivaru ka veel täiendama ja sobilikud jalanõud valmis panema. Seda homset päeva olen kaua oodanud, eks näis - ootused on kõrged.

Ah jaa ... unustasin alguses kirjutada, et Nepaali viisa maksab piiripunktis 25 USD (kuni 15 päeva) ja selle saab kiiresti kätte. Matkamise jaoks on vaja eriluba, milleks on vaja kahte fotot ja mingi hulk raha. Kuna ostsin neljapäevase matkamise paketina, siis ei tea täpselt, kui palju see luba eraldi maksab.

Ja Nepaalis on ka vahelduvvool - kord on elekter ja siis jälle pole. Täna läks vool ära juba neljandat korda. Kuid tundub, et nad on sellega arvestanud - hoteelil on oma diiselgeneraator.
Täiendan veel seda elektri juttu. Õhtuks on vool ära käinud juba śeitse korda. Õnneks töötab arvuti aku pealt ja kui vool tagasi tuleb, saan blogipostituse ära teha. Küsisin kohalike käest ka, et kas see ongi Kathmandus nii, et vool on kogu aeg ära ja sain vastuseks, et on küll. Neil on tõsised probleemid elektritarnega.  Läksin siis tänavale olukorda uurima - tänav siiski päris pime pole, paljudel on generaatorid. Vähemalt siin, kesklinnas, on neid iga sajakonna meetri tagant. Huvitav oli aga see, et kohe kui õhtul tänavale läksin, pakuti mulle bumm-bumm girle ja marihuaanat. On alles linn, elektrit pole aga elu möllab. Pidasin siiski targemaks pimedasse hotelli naasta ja läpakaekraani valgusega dušši all käia.
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar