reede, 8. juuli 2016

Kokkuvõte Balist

 
Minu lennureis Balilt Nepaali oli kohutav. Kuna tervis polnud hea, siis käisin ka lennukis korduvalt tualetis. Lisaks valutasid kõik lihased ja tunne oli nagu oleks peksa saanud. Kuid nüüd olen hotell Nepalayas ja plaanin manustada hulgaliselt riisi, et oma seedimist korda saada.
 
Lõpetuseks Balist mõned tähelepanekud.
 
* Bali on sobiv koht nendele ränduritele, kes soovivad hästi organiseeritud puhkust kena loodusega kohas. Kohalikud on läbi mõelnud kõikvõimalikud teenused, mida veel ühele turistile pakkuda saab ja need monopoliseerinud. Ärge proovigegi nende plaane muuta, saate tugeva vastuseisu osaliseks.
 
* Ei tasu süüa tundmatuid toite liiga hoogsalt, pärast võib olla tõsiseid probleeme seedimisega. Lisaks on Balil igasugu pisikuid ja baktereid suurel hulgal, kuna puhtusega on seal tõsiseid probleeme. Prügi vedeleb iga nurga peal.
 
* Meelde jäi tohutu hulk rollereid. Kahju, et mulle rolleriga sõita ei meeldi, muidu oleks ka rentinud. Kuid kui kellelegi meeldib, siis Balil rntige kindlasti roller - liigute kiiresti edasi ja säästate hulgaliselt raha. Samas saate ehk nii pisut rohkem ka iseseisvust.
 
* Raha on kõige kasulikum võtta pangaautomaadist, sest isegi kui arvestada teenustasusid on kurss ikka parem kui kohalike vahetajate juures. Kaardimaksed on paljudes kohtades, kuid sageli küsitakse kaardimakse eest lisatasu.
 
* Kohvikutes lisandub menüü hindadele teenustasu ja maksud summas kokku kuni 30%. Sellega tuleb arvestada.
 
* Surfajatele on Bali hea koht - lained on võimsad, kuid ookeanivesi ei pruugi kõige puhtam olla. Enamus reovett jookseb otse ookeani. Kanalisatsioonirennid, mis mööda linna kõnniteede all kulgevad, haisevad tugevasti.
 
* Bali inimesed on väga usklikud. Nende usku tuleb austada.
 
* Bali linnad pole mõeldud jalakäiatele. Kõnniteedes on suured augud, kust ettevaatamatu inimene võib otse kanalisatsioonirenni potsatada. Kõiiniteed vahel kaovad üldse ära ja siis jälle ilmuvad välja. Mul õnnestus linnas kõndida ära kaheksa kilomeetrit nii, et ma ei kohanud ühtegi jalakäiat. Ka kohalikud rääkisid, et Bali inimesed istuvad rollerile ka siis, kui minna on 100 m.
 


Selliseid rollerite ja tsiklite tanklaid oli iga 100 m järel. Absolut Vodka pudelites on kütus


Mulle Bali ei meeldinud. Liiga asustatud ja organiseeritud saar.

 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar