neljapäev, 11. juuli 2019

Judost ja judost ja judost ...

Tänane päev kulges judovõistluste tähe all. Kohe hommikul kihutasin spordisaali ja õhtuks jõudsin hotelli tagasi. Emotsioone pea kuhjaga täis. Aga hakkan kohe algusest. Eile õhtul olid loosimised. Karl-Johannes sai endale esimese ringi vastaseks tugeva venelase. Lisaks oli veel meilt kolm judokat - Samuel, Kaspar ja Markus. Ega kellelgi kergeid vastaseid polnud. Karl-Johannes läks tulle esimesena. Võistlus kestis ainult 6 sekundit ja venelane leidis end selili maas - ippon. Vaadake ise. Seejärel läks ringi Samuel 81+ kehakaalus ja selgus, et tema vastane andis loobumisvõidu - vist vigastus. Kolmas oli Markus, kelle vastane oli Israelist - tuli raske võit. Kaspar kahjuks kaotas teisele iisraellasele ja tema jaoks oli võistlus läbi, sest vastane ei jõudnud poolfinaali.
 
Teises ringis oli jälle esimene Karl-Johannes, kelle vastaseks oli judokas Sloveeniast. Seekord kulus ipponi saamiseks koguni 26 sekundit. Teine kiire võit, tubli, järgmiseks poolfinaal. Vaadake seda siit. Samueli vastane oli ülikõva leedukas, kes oli võitnud eelmisel aastal sama turniiri. Väga tubli algus Samuelilt, ta läks wasariga juhtima, kuid siis tegi vastane kaks wasarit vastu ja nii tuli kaotus. Kahju, poiss oli pärast väga mõtlik. Kuid kuna selles kaalukategoorias oli vähe võistlejaid, siis tuleb Samuelil järgmiseks pronksimatš. Markus jätkas tublilt ka sloveenlase vastu ja jõudis samuti poolfinaali.  
 
Poolfinaalis tuli Karl-Johannese vastu musta vööga korealane. Oli väga võitluslik matš, kuid pärast minuti ja 50 sekundilist madistamist pidi Karl-Johannes kahe wasariga alla vanduma. Vaadake. See oli talle esimene musta vööga vastane üldse. Poiss sai hea kogemuse. Markus jätkas ka poolfinaalis võidukalt ja sai selili leeduka. Markus maadleb finaalis … väga tubli !
 
Pronksimatsidest oli esimesena tatamil Samuel, kes võitis suhteliselt kindlalt ja kiiirelt poolakat. Pronks käes. Karl-Johannesele tuli aga pronksimatsi vastu teine musta vööga judokas Taipeist (Hiina). Ka selles võitluses oli poiss tubli, üritas igati, kuid vastane oli siiski parem. Vaadake. Lõpptulemuseks 5-6 koht, mis pole selle tasemega võistlusel just paha tulemus. Alguses oli loomulikult pettumus, sest pani ta kogu oma energia ja tahte võitlusse, kuid kogemus, mis ta sellest kohtumisest sai, oli hindamatu.
 
Markus kahjuks kaotas finaalis. Kuid hõbemedal on väärt saavutus. Kokkuvõttes igati kordaläinud võistlus. Tartu DO judoklubi on ikka maailma tasemel - sellisel võistlusel saada hõbe, pronks ja 5-6 koht pole paha saavutus. Kahjuks pole klubil homseks meeskonnavõistluseks võistkonda välja panna ja sellepärast on neile poistele võistlused lõppenud. Küll aga lähevad nad homme õhtul treeningule, kus tuleb olümpiavõitja neid juhendama. Vot see on alles motivatsioon.
 
Homme plaanin minna koos Karl-Johannesega kergejõustikuvõistlusi vaatama, kus on stardis mitu eestlast. Aga sellest juba homme.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar