reede, 1. jaanuar 2016

Head sõbrad !
Head uut aastat !

Otsustasin täna avaldada oma plaani, millest teadsid enne vaid viis inimest ...  abikaasa, ema, tütar ja kaks sõpra. Kuid saabunud aastaga on plaan muutumas reaalsuseks, seega ...

Minu suureks plaaniks on minna alanud 2016 aastal ümbermaailmareisile. Mitte kaheks aastaks ja jahiga, nagu seda tegid Tätte ja Matvere, vaid väiksele tiirule lennukiga ümber maailma, kus ma külastan ilusaid looduslikke piirkondi ja vaatan inimeste elu ja kultuuri maailma erinevates piirkondades. Esialgne marsruut on Araabia-Ühendemiraadid, Lõuna-Aafrika Vabariik, Svaasimaa, Madagaskar, Brasiilia, Tšiili, USA läänerannik, Indoneesia Bali saar ja finaaliks Nepaal ning Himaalaja. Välja plaanin sõita 30.mai ja tagasi olen 15.juuli. Pole just eriti pikk aeg, kuid kahjuks rohkem ei saa ma endale lubada, sest mul on kodus ikka kolm väikset last, kes ootavad mind pikisilmi tagasi ja eks muudki tegemised tahavad edasi arendamist.

Nagu tähele panite, jääb minu sünnipäev täpselt reisiaja sisse. Jah. See reis ongi minu 50 aasta sünnipäevakingitus iseendale. Siinkohal palun kõigilt kohe vabandust, sest kui soovite minu sünnipäevale tulla, siis peate lendama Rio de Janeiro´sse, sest 15.juunil olen ma just seal. Kõigile, kes kohale tulevad, on võimalus tagasihoidlikult istuda mõnes mõnusas restoranis koos minuga ja nautida Rio mõnusat sooja ilma (juunis päeval ca 25 kraadi). Merevesi on seal sellel ajal 23 kraadi piires, seega kannatab ka ujumas käia. Selline lugu - juubeli süldipidu ei tulegi. Mulle pole kunagi meeldinud sellised sööma-joomapeod ja nüüd kasutan oma võimalust ning ei korralda pidu millest ma ise eriti rõõmu ei tunneks.

Kogu reisist ja ka selle planeerimisest kavatsen siin blogis anda teile võimalikult põhjaliku ülevaate koos asjakohaste fotodega ja videotega. Hetkel on ostetud ainult lennupiletid ja tehtud esimesed plaanid. Kuid jaanuari lõpuks peaks hakkama reis rohkem ilmet võtma. Igas nimetatud vahepunktis plaanin peatuda 3-7 päeva ja enamuses kohtadest rendin auto piirkonnas ringi sõitmiseks. Nagu ma juba eespool kirjutasin, soovin näha kohalikku elu, mitte niivõrd turistidele mõeldud kultuuriväärtusi. Rahvuslikud looduspargid on üks sihtmärkidest, kuid neisse minnes peatuks ka kohalikes külades ja vaataks inimeste elu-olu väljaspool linnu. Loomulikult käin võimalusel ka linnades ja vaatamisväärsuste juures, kuid seda pigem möödaminnes.

Loomulikult saate planeerimisel ka teie kõik mind aidata, sest paljud teist on käinud neis piirkondades ja oskate ehk mulle soovitada, mida ma võiks kus jälgida ning millistele ohtudele ja võimalustele peaks tähelepanu pöörama. Kõik mõtted on oodatud. Võite kirjutada otse blogisse aasta2016reis või siis saata mulle mailiga info@kallepilt.ee .

Kalle, hetkel Tartus oma kodus ...

NB!   Ah jaa ... sõidan päris üksi ... mulle meeldib vahepeal mõtiskleda ...

2 kommentaari:

  1. Oi, kui põnev! Edukat planeerimist ja mõnusat reisi! Kindlasti hoian siin Su tegemistel silma peal! :)

    VastaKustuta
  2. Auto rentimise asemel tasub vahel kaaluda ka jalgratta rentimist. Ei ole küll nii mugav, aga tunne kliima ja eluga on tihedam ja saab teha peatusi ja pildikesi kõikjal kus liigud. Ahjaa, minu 50 olid minu esimesed langevarjuhüpped.

    VastaKustuta