pühapäev, 27. november 2016

Minu reisid planeedil maa kuni tänaseni

 
Innustatuna ümbermaailmareisi 2016 blogi loetavusest otsustasin hakata puhkehetkedel kirjutama postitusi oma mõtetest ja seiklustest erinevates riikides, kus olen käinud. Kui palju neid vabu hetki tuleb, seda ma veel ei tea, sest lisaks ootab kirjutamist doktoritöö ning ka muid tegevusi on palju. Siiski loodan leida hetki, kus saan pühenduda blogi kirjutamisele ... nagu näiteks täna, pühapäeva varahommikul, kui pere veel magab ning tööd teha ei tahaks.
 
Väike poiss Nõukogude Eestis,
kes julges unistada Austraaliast
Kui olin alles laps unistasin Austraalias käimisest. See oli nõukogude ajal sovhoosniku  perepoja (loe talupoja) täiesti utoopiline unitus. Aga 2016 aasta lõpu seisuga olen ma külastanud kokku 44 riiki ja üle 400 linna üle maailma, sealhulgas loomulikult ka Austraalia aastal 2008. Maailmajagudest on käimata veel Antarktika ... hmm sinna võiks ju ka reisida.
 
Alustan kindlasti kirjutamist Venemaast ja Lätist, sest seal sai lapsena käidud umbes korra kuus. Möödus ju minu lapsepõlv Asunduses (praeguse nimetusega Vana-Vastseliina). Kui te vaatate kaarti, siis näete, et see küla asub Eestimaa kagunurgas otse Venemaa ja Läti piiride vahetus läheduses. Minu isa võttis mind noorukina kaasa ka Leningradi (Sankt-Peterburg) ja Moskvasse, kuid välisriigid jäid siis minu jaoks suletuks. Nõukogude armee viis mind alguses Pihkva oblasti linna Opotška, kus sain väljaõppe ja edasi suundusin Ukrainasse, kus ma olin poolteist aastat 1565 m kõrgusel merepinnast mäel Tomna-Tikul. See mägi asus linnakese Putila lähedal Tšernivtsi oblastis. Aega teenisin ma vanemseersandina raadiotehnilistes vägedes (lennukite kaugavastamine). 
 
Minu esimene välisreis läände toimus Soome, nagu enamusel meist, aastal 1989. Olin siis veel tudeng ja käisin Soomes talus sulaseks - tagasi tulin oma esimese autoga VAZ-2105. Soomele järgnesid Rootsi ja Norra, kus käisin rahvatantsurühmaga esinemas. 1994 käisin Rootsis juba õppimas strateegilist ettevõtluse arendamist ning marketingit (turundust), siis lendasin Saksamaale ja edasi tulid riburada pidi teised Euroopa riigid. Pisut hiljem ka Aasia ja Aafrika.  
 
Nagu juba varem kirjutasin, ei meeldi mulle reisida turistina. Olen vaid korra käinud turismigrupiga Tuneesias, kuid ülejäänud reisid on toimunud kas omal käel, koos tantsurühmaga või mingi muu spetsialiseeritud grupiga. Üsna palju on toimunud ka koolitus- ja konverentsireise, sest olen enesetäiendust ikka au sees hoidnud. Lisaks olen korduvalt käinud messidel ja muudel suurematel üritustel. Nagu öeldakse "põhjuse leiab alati". Tõesti - mulle meeldib reisida, sest see, mida ma neil reisidel oma silmaga näen ja oma peaga läbi mõtlen, on palju väärtuslikum kui see, mida meile erinevates meediakanalites ette antakse. On ju meedias ja ka raamatutes avaldatu juba kellegi teise nägemus mingist riigist ja/või olukorrast. Teiste arusaam maailma asjadest ei pruugi kuigi tihti olla minu jaoks objektiivne - alati on parem ise näha, kuulda ja tunnetada kõike ise.
 
Nii palju sissejuhatuseks. Järgmine kord kirjutan teile Venemaast läbi minu silmade. Käsitlen ajavahemikku 1974-1999, sest sellel aastatuhandel pole ma ise Venemaal käinud. Järgmisel aastal pidi meil kursa kokkutulek Peterburis toimuma, siis ehk saan võrrelda ka nõukogude korra aegset linna tänapäevasega.
 
Jälgige blogi ...
 
Kohad, kus ma olen tänase seisuga käinud TripAdvisor kaardil
 
 
 
 
 
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar