teisipäev, 31. mai 2016

Nüri päev

 
 
Tõsiselt nüri päev.
Kõigepealt bussiga Tallinna ja sealt lennukuga Oslosse. Sealtkaudu tuli odavam sõita. Siis Oslost Dohasse ja lõpuks Abu Dhabisse.
Tallinnas lennukile minnes veristasin kergelt kusagil käe ära ja lennukis pidin kohe plaasterdama hakkama. Ikka hea, kui esmaabitarbed kaasas. Muidu oleks riided ära määrinud. Lennuk ise oli paras kits - SAS´i poolt renditud kusagilt Hispaaniast või Portugalist ... ei saanudki aru. Oslos istusin terve igaviku. Kasutasin seda aega erinevatest võrkudest ja meiliühendustest väljalülitamiseks.
Qatar Airways lennuk oli aga super - selline 400 kohaline. Mulle sattus aga eelviimane rida ja keskmine koht. Alguses oli kaks araablast kahel pool, kuid kui selgus, et lennuk täis ei tule, siis sain terve rea oma päralt. Kuna lendasin öösel, siis kasutasin juhust ja magasin pikali  suisa üle nelja istme. Vahepeal anti süüa ka, kohe mitu korda. Kui Dohasse jõudsin, siis vaatasin kella ja ... lennuk oli 20 minutit hilinenud ja minul oli lendude vahel 50 minutit. Lihtne arvutus ütles, et aega järgmise lennu väljumiseni oli pool tundi. Aga mina olin eelviimases reas ja üllatus-üllatus, meile tuli vastu buss. Mina sain loomulikult viimase bussi peale. Lõpuks sai rahvas kokku ja siis jooksis veel mingi töötaja ja pakkus mahaunustatud jopet - nagu ikka, kui kiire on. Lennuväljal tuli läbida veel turvakontroll ja siis jooksuga värava poole ca kilomeeter. Esimest korda elus jõudsin lennukile viimasena. Värav oli juba kinni, kuid kuna minul oli ainult käsipagas ja parajasti oli väravas nimekirju lennukile viiv mees, siis sain koos temaga lennukile. Läks napilt.
Kogu päev kulus Abu Dhabisse jõudmiseks ja kohale sain alles järgmise päeva varahommikul. Siis aga selgus, et auto saan alles homme - seega tänane kõrb kõrbes. Egas midagi, lähen täna siis linna vaatama ja ennast sõidust välja puhkama. Ilm on kuum ja meri lähedal. Kiiret pole kuhugi ...
Et seda igavat päeva natukenegi illustreerida, siis lisasin foto kaamelist Abu Dhabi lennujaamas.
Kaamel Abu Dhabi lennujaamas
Loodan, et järgmine postitus on sisukam. Loodan selle kirjutada lennujaamas enne Johannesburgi lendamist so. 03.juuni hilisõhtul. Aga kes teb, võibolla ka varem.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar