kolmapäev, 2. märts 2016

Rio de Jainero - Manaus - Amazonas

Reisini on veel 89 päeva ja täna sain oma Brasiilia sihtkohad täpsustatud. Eks see Zika viirus pani pisut mõtlema küll, kuid kuna mul enam lapsi plaanis pole, siis ehk ei mõjuta see minu peret. Samas on reaalne oht nakkus saada ja läbi põdeda. Lisaks on seal mingi denguepalavik, mille vastu ka vaktsiini pole, kuid seda palavikku õnneks nendes piirkondades pole, kuhu ma lähen. Muude haiguste vastu on plaanis end vaktsineerida.

Keelega saab raske olema, sest seal on kõik portugalikeelsed ja seda keelt ma ei valda. Kuid samas ei vallanud ma ka hiina keelt, kui reisisin Hiinas ja jaapani keelt, kui viibisin Jaapanis ning sain ikka hakkama. Loodan, et ka Brasiilias on võimalik suhelda ilma keelt oskamata. Samas on Brasiilia hea sihtkoht, sest viisat sinna reisimiseks enam vaja pole ja riik on nii suur, et seal juba igav ei hakka.

Minu plaanid - olen Rio de Janeiros 4 päeva (sh. oma sünnipäev). Vaatan üle olümpiarajatised, käin rannas ja tutvun kohalike oludega ja siis lendan Manaus´sse ehk Amazonase äärde. Ei suutnud panna vastu kiusatusele seal ära käia. Manaus tähendab tõlkes Jumalaema. Kui nüüd kaardilt vaadata, siis Manaus asub just Rio Negro ja Rio Solimões ühenduskohas, kust algab Amazonas. Seal on fantastilised vihmametsad ja tohutu jõgi. Sellel ajal, mil sinna plaanin minna, (juuni keskpaik) on vihmaperiood lõppenud ja jõgede veetase on kõige kõrgem. Seega võtan mingi laevareisi ja sõidan pisut mööda jõge. Lisaks tahaks vihmametsas pisut matkata - seal on kohe linna kõrval selline park Reserva Florestal Adolpho Ducke, kuid ehk saab laevareisil ka metsa minna. Selliseid 2-3 päevaseid kruiise pakuvad seal paljud ja valida on raske. Ehk keegi teab soovitada?



 
Kas ma seal vihmametsas selliseid fotosid teha saan, seda ma veel ei tea, kuid kindlasti tahaks kasvõi natukenegi seda ürgset loodust näha. 

2 kommentaari:

  1. Jõudu Sulle Kalle. Kui Rio linnana üle viskab, siis ka Rio linnas, mis ju teadupärast on väga mägine, on olemas väga suur mets kogu oma dendroloogilises imestamisväärsuses ja floorahiilguses- nimelt vihmamets, täpsemalt väga haruldast atlantilist tüüpi vihmamets, Tijuca mets. Tõsi sellist veeloomastiku - ja kalastiku seal ei näe nagu Amazonases. Samas poole päevaga saab päris ilusa ringi teha. Tijuca ühe osa jalamil on ka botaanikaaed, mille rajas ka Tartu ülikooli botaanikaaia rajamisega silmapaistnud mees.
    Amazonase kohta ei oska ma miskit kaasa rääkida, pole käinud, kuigi olen ca kuu aega mööda Brasiiliat ringi rännanud - ja lendanud ja sellest nädalakese ka Rios veetnud.

    Toomas
    P.S. Neid palavikke ei tasu üle tähtsustada, zika esinemissagedus on suurusjärgu võrra väiksem kui dengue. Samas dengapalavik on koguaeg aegade algusest olnud olemas soojades ja niisketes maades, kus Sa isegi oled palju rännanud- no ja tõenäosus seda saada...pigem on see teema , et igal hommikul saab keegi ajakirjanik toimetaja käest jalaga, et olgu õhtuks uudis olla ja sealt need põnevad ähvardavad koleuudised tekivad.

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Tänan, Toomas, julgustuse ja heade soovituste eest. Käin Tijuca metsas kindlasti ära. Panin juba endale kirja ...

      Kustuta