kolmapäev, 9. märts 2016

Huraaa ... Lõuna-Aafrika viisa on käes

Sain eile kätte passi koos Lõuna-Aafrika Vabariigi viisaga. Nüüd saab sinna sõita ja seda kohe mitu korda, sest tegemist on mitmekodset sissesõitu lubava viisaga. Lõppkokkuvõttes polnudki nii hirmus. Nüüd on vaja teha veel vaktsineerimised, sest sisenemiseks riiki on vaja ette näidata vakstsineerimise paberid. Vaatsin kõik oma sihtkohariigid üle ja leidsin, et vaktsineerimisi on päris suur hulk vaja teha: A-hepatiit, kollapalavik, kõhudüüfus, poliomüeliit, malaaria ja ehk ka B-hepatiit. Esmaspäeval 14.märtsil lähen Ülikooli Kliinikumi vaktsineerimiskabinetti ja alustan protseduuridega. Loodetavasti pole ma hiljaks jäänud, sest näiteks A-hepatiidi vaktsiini süstitakse kaks korda 6 kuulise vahega ... minil aga on jäänud reisi alguseni kolm kuud. Eks esmaspäeval näis.

Minu sõprades ja tuttavates tekitab kõige rohkem imestust asjaolu, et ma üksi sellise teekonna ette võtan. Jah, eks ta raske ole olla 45 päeva tavapärasest keskkonnast eemal ja mitte suhelda oma emakeeles, kuid eks ma proovi seda kompentseerida käesoleva plogi kirjutamisega. Plaanin seda teha igal õhtul ja olen valinud ööbimiskohad selliselt, et internet ikka olemas oleks. Telefoni võtan ka kaasa, kuid täiesti salastatud numbri, mida teavad vaid minu kõige lähemad inimesed. Seega kui väga tuleb tahtmine eesti keeles rääkida, siis saan helistada või skype´da. Loodan, et mul ei tule sellist olukorda nagu filmis "Visitors", kus üksi paadis oleval daamil kadus vahe reaalsuse ja mõttemaailma vahel. Samas usun, et selline mõtisklusperiood on väga vajalik aeg ajalt elus igaühele meist.

Eile hakkasin otsima kohaliku elu sündmusi minu poolt külastatavates kohtades ja selgus, et inglisekeelne informatsioon internetis on ikka väga piiratud. Minu mõte, et saan selle keelega kõik vajaliku info erinevate riikide külastuseks kätte, osutus utoopiaks. Palun lugejatelt infot - kuidas ja kust saada kõige objektiivsemat infot riikide sündmuste kohta konkreetsel ajavahemikul ? Väga teretulnud on lingid ja viited ...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar