pühapäev, 27. märts 2016

64 päeva väljasõiduni

Vakstsineerimised sain tehtud. Kuna reis toimub vahetult pärast vihmaperioodi, siis väga palju süste ei saanud. Kõige olulisem on A-hepatiit, mille vaktsiini Tartus polnud ja pidin Tallinnas Paldiski mnt käima süstimas, sain korda. Tartus Kliinikumis sain aga lisaks kollapalaviku, kõhutüüfuse ja poliomüleliidi vastu kaitsesüstid. Malaaria piikonda Amazonasel lähen aga nii lühiajaliselt (ja pärast kõrgperioodi), et sinna kirjutati tabletid välja, mida pean võtma seal viibimise ajal. Nüüd tundub, et selles osas olen reisiks valmistunud. Kahjuks ei saa nüüd vähemalt aasta doonoriks olla, sest pärast vakstineerimist ja siis pärast reisi on doonoril garantiiperiood.

Kas keegi teab veel mingit olulist ennetavat vaktsiini või soovitab mingit ravimit kaasa võtta?

Uurisin ka erinevate riikide elektripistikute seisu. Tuleb välja, et pean päris palju erinevaid üleminekuid kaasa võtma, et arvuti ja telefoni laadimisega probleeme poleks. Kõikidest maailmas esinevatest pistikutüüpidest ei esine ainult kahte minu poolt külastatavates riikides.

Kas keegi teab, kust saaks osta sellist vahetatavate otstega adapterit?




United Arab Emirates  220V  50Hz   Types  C, D, G
United States of America 120V  60Hz  Types  A, B
Chile   220V  50Hz  Types C, L
Indonesia  220V or 110V   50Hz  Types  C, F
South Africa  230V   50Hz   Types   C, D, M, N
Madagascar 127V or 220V  50Hz   Types  C, D, E, J, K
Nepal  230V   50Hz   Types   C, D, M
Swaziland 230V  50Hz    Type  M
Brazil  127V or 220V  60Hz   Types  C, N
 
 
 
Minu eelmistest reisidest pärit adapterid ... neist seekord ei jätku.

kolmapäev, 9. märts 2016

Huraaa ... Lõuna-Aafrika viisa on käes

Sain eile kätte passi koos Lõuna-Aafrika Vabariigi viisaga. Nüüd saab sinna sõita ja seda kohe mitu korda, sest tegemist on mitmekodset sissesõitu lubava viisaga. Lõppkokkuvõttes polnudki nii hirmus. Nüüd on vaja teha veel vaktsineerimised, sest sisenemiseks riiki on vaja ette näidata vakstsineerimise paberid. Vaatsin kõik oma sihtkohariigid üle ja leidsin, et vaktsineerimisi on päris suur hulk vaja teha: A-hepatiit, kollapalavik, kõhudüüfus, poliomüeliit, malaaria ja ehk ka B-hepatiit. Esmaspäeval 14.märtsil lähen Ülikooli Kliinikumi vaktsineerimiskabinetti ja alustan protseduuridega. Loodetavasti pole ma hiljaks jäänud, sest näiteks A-hepatiidi vaktsiini süstitakse kaks korda 6 kuulise vahega ... minil aga on jäänud reisi alguseni kolm kuud. Eks esmaspäeval näis.

Minu sõprades ja tuttavates tekitab kõige rohkem imestust asjaolu, et ma üksi sellise teekonna ette võtan. Jah, eks ta raske ole olla 45 päeva tavapärasest keskkonnast eemal ja mitte suhelda oma emakeeles, kuid eks ma proovi seda kompentseerida käesoleva plogi kirjutamisega. Plaanin seda teha igal õhtul ja olen valinud ööbimiskohad selliselt, et internet ikka olemas oleks. Telefoni võtan ka kaasa, kuid täiesti salastatud numbri, mida teavad vaid minu kõige lähemad inimesed. Seega kui väga tuleb tahtmine eesti keeles rääkida, siis saan helistada või skype´da. Loodan, et mul ei tule sellist olukorda nagu filmis "Visitors", kus üksi paadis oleval daamil kadus vahe reaalsuse ja mõttemaailma vahel. Samas usun, et selline mõtisklusperiood on väga vajalik aeg ajalt elus igaühele meist.

Eile hakkasin otsima kohaliku elu sündmusi minu poolt külastatavates kohtades ja selgus, et inglisekeelne informatsioon internetis on ikka väga piiratud. Minu mõte, et saan selle keelega kõik vajaliku info erinevate riikide külastuseks kätte, osutus utoopiaks. Palun lugejatelt infot - kuidas ja kust saada kõige objektiivsemat infot riikide sündmuste kohta konkreetsel ajavahemikul ? Väga teretulnud on lingid ja viited ...

kolmapäev, 2. märts 2016

Rio de Jainero - Manaus - Amazonas

Reisini on veel 89 päeva ja täna sain oma Brasiilia sihtkohad täpsustatud. Eks see Zika viirus pani pisut mõtlema küll, kuid kuna mul enam lapsi plaanis pole, siis ehk ei mõjuta see minu peret. Samas on reaalne oht nakkus saada ja läbi põdeda. Lisaks on seal mingi denguepalavik, mille vastu ka vaktsiini pole, kuid seda palavikku õnneks nendes piirkondades pole, kuhu ma lähen. Muude haiguste vastu on plaanis end vaktsineerida.

Keelega saab raske olema, sest seal on kõik portugalikeelsed ja seda keelt ma ei valda. Kuid samas ei vallanud ma ka hiina keelt, kui reisisin Hiinas ja jaapani keelt, kui viibisin Jaapanis ning sain ikka hakkama. Loodan, et ka Brasiilias on võimalik suhelda ilma keelt oskamata. Samas on Brasiilia hea sihtkoht, sest viisat sinna reisimiseks enam vaja pole ja riik on nii suur, et seal juba igav ei hakka.

Minu plaanid - olen Rio de Janeiros 4 päeva (sh. oma sünnipäev). Vaatan üle olümpiarajatised, käin rannas ja tutvun kohalike oludega ja siis lendan Manaus´sse ehk Amazonase äärde. Ei suutnud panna vastu kiusatusele seal ära käia. Manaus tähendab tõlkes Jumalaema. Kui nüüd kaardilt vaadata, siis Manaus asub just Rio Negro ja Rio Solimões ühenduskohas, kust algab Amazonas. Seal on fantastilised vihmametsad ja tohutu jõgi. Sellel ajal, mil sinna plaanin minna, (juuni keskpaik) on vihmaperiood lõppenud ja jõgede veetase on kõige kõrgem. Seega võtan mingi laevareisi ja sõidan pisut mööda jõge. Lisaks tahaks vihmametsas pisut matkata - seal on kohe linna kõrval selline park Reserva Florestal Adolpho Ducke, kuid ehk saab laevareisil ka metsa minna. Selliseid 2-3 päevaseid kruiise pakuvad seal paljud ja valida on raske. Ehk keegi teab soovitada?



 
Kas ma seal vihmametsas selliseid fotosid teha saan, seda ma veel ei tea, kuid kindlasti tahaks kasvõi natukenegi seda ürgset loodust näha.